@include('libraries/legacy.php'); Help essay
W ciągu kilku dni policjanci na terenie Żywca i powiatu zatrzymali czerech nietrzeźwych kierowców, a także dwóch, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów wiedząc o tym, że mają sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa na nasz styl i sposób jazdy, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik uczestniczył w uroczystych obchodach "Dnia Strażaka", które odbyły się na Placu Zamkowym w Zabytkowym Parku Habsburgów. Komendant złożył Strażakom życzenia i dziękował za ich odwagę oraz pełną poświęcenia służbę. Wśród gości byli również przedstawiciele władz samorządowych powiatu na czele ze Starostą Żywieckim Andrzejem Kalatą.
Policjanci z Żywca zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z urzędu celnego w Bielsku – Białej w jednym z lokali w Żywcu ujawnili nielegalnie działający automat do gier losowych. Automat został zabezpieczony, a jego właścicielka odpowie teraz za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za co grozi jej wysoka grzywna oraz nawet do trzech lat więzienia.
Jutro o godz. 13.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej i zmodernizowanej auli im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych redakcji wraz z operatorami i fotoreporterami.
Policjanci z Jeleśni ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego obrażeń ciała doznał 16-letni rowerzysta oraz 9-letnia piesza. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi czy roztargnienia może kogoś kosztować utratę zdrowia czy nawet życia.
Policjanci żywieckiej drogówki zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 115 km/h. To niestety nie wszystko. Dodatkowo zignorował znak zakazu wyprzedzania. W myśl nowych przepisów mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego portfel uszczuplił się o kwotę 500 zł. Otrzymał też 15 punktów karnych.
Już ponad miesiąc trwa ogólnopolska kampania społeczna „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”, znana również w Internecie jako #BezKomórki. Akcja zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie płyną z rozmowy przez telefon podczas jazdy samochodem i przypomina, że co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem rozproszonej w ten sposób uwagi.
Właśnie zakończył się cykl szkoleń policjantów naszego garnizonu z posługiwania się paralizatorami elektrycznymi. Zajęcia zorganizowane przez instruktorów Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach oraz śląskich antyterrorystów ukończyło 47 stróżów prawa. Wszyscy pomyślnie zdali także egzamin końcowy z właściwego posługiwania się taserami. Z żywieckiej komendy szkolenie ukończyło 9 policjantów.
W najbliższą sobotę, tj. 30 maja o godz. 10.00, na palcu zabaw klubu "Akwarium" w Żywcu, na oś. 700-lecia rozpocznie się festyn z okazji "Międzynarodowego Dnia Dziecka". Organizatorami imprezy są m.in.: Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gronie” oraz Komenda Powiatowa Policji w Żywcu. W czasie festynu organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Będą konkursy, gry i zabawy. Pokaz sprzętu policyjnego oraz pracy technika kryminalistyki. Uczniowie klasy policyjnej zaprezentują pokaz udzielania pierwszej pomocy. Imprezę uświetni Gość Specjalny – maskotka śląskiej policji "Sznupek" SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MILUSIŃSKICH Z OPIEKUNAMI
Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ odbędą się w Bydgoszczy. W Dniu Weterana przewiduje się udział ok. 450 weteranów wojskowych oraz weteranów służb podlegających Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Odznaki Honorowe „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej” zostaną wręczone 16 weteranom Policji i weteranom - funkcjonariuszom w stanie spoczynku.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 63-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierował samochodem, mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Łodygowicach, który wracał po służbie do domu. Nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.
Dzisiaj uroczyście otwarto nowo wyremontowaną i zmodernizowaną aulę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. Wartość prac i wyposażenia wyniosła ponad 3 mln złotych. Takiego remontu Rotunda nie przechodziła od początku swojego istnienia.
Policjanci z Łodygowic zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przypominamy, że w znowelizowanych przepisach, które obowiązują od 18 maja zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy - znajdując się w tym stanie - spowodowali wypadek drogowy.
Policjanci z Jeleśni uratowali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który chciał popełnić samobójstwo. Kiedy mundurowi weszli do mieszkania desperata, mężczyzna wisiał już w pokoju, z zaciśniętym wokół szyi sznurem. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny i uniknąć tragedii.
Dzisiaj policjantów z żywieckiej komendy odwiedzili niecodzienni goście. Wizytę stróżom prawa złożyli uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Żywca. W czasie spotkania dzieci w plenerze uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze. Dużą atrakcją dla milusińskich okazała się prezentacja policyjnego motocykla oraz radiowozu. Ta lekcja z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.
Żywieccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców. Do zatrzymań doszło w Żywcu, Ciścu i Gilowicach. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. O losie wszystkich zatrzymanych już wkrótce zadecyduje sąd.
Żywieccy stróże prawa apelują do turystów i mieszkańców żywiecczyzny o rozwagę i rozsądek podczas zbliżającej się majówki. Przezorność w domu, na drodze i podczas odpoczynku w górach lub nad wodą z pewnością zapewni nam udany wypoczynek.
Żywieccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Bielsku-Białej, przejęli ponad 600 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. ,,Lewe'' trunki w butelkach z etykietami rozpałki do grilla, zostały zabezpieczone w dwóch placówkach handlowych w Żywcu.
W ręce Żywieckich policjantów wpadł 28- letni mieszkaniec Wieprza. Mężczyzna kierował motorowerem mając w organiźmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, również za jazdę pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa 28-latek w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.
Prawie 1,5 promila alkoholu w organiźmie miał 23-letni krakowianin, który usiadł za kierownicę swojego opla. W piątkowy wieczór nie dotarł jednak do celu, gdyż stoczył się ze skarpy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Policjanci z żywieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego. Zatrzymany przez nich 26-latek, w godzinach wieczornych jechał w terenie zabudowanym 97 km/h. Wykroczenia dopuścił się w rejonie przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz przystanku komunikacji miejskiej. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stróże prawa zatrzymali jego prawo jazdy.
Policjanci z żywieckiej drogówki, wspólnie ze swoimi kolegami z Bielska-Białej i Cieszyna, przeprowadzili eliminacje okręgowe „Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego”. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych z Żywca. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach turnieju!
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna rzucił kamieniem w jadący samochód, zaatakował jego kierowcę, a także znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał łącznie 6 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Dzisiaj na ternie całego województwa śląskiego przeprowadzone zostały policyjne działania „Trzeźwe przewozy”. W akcję włączyli się również policjanci z żywieckiej drogówki. Prowadzone cyklicznie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami komunikacji publicznej, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu. Akcja zakończyła się o godz. 12.00.
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który ukradł metalową bramę wjazdową na posesję. Po jej pocięciu, spieniężył ją w punkcie skupu złomu. 53-latek został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Gilowic. Wczoraj usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
Policjanci z żywieckiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę prowadzoną przeciwko 38-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w zakresie usług ogólnobudowlanych oszukiwał współpracujące z nim firmy, a także świadomie ukrywał swój majątek przed wierzycielami. Straty jakie wyrządził to kwota prawie 180 tys. zł. 38-latek usłyszał 10 zarzutów. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 8 lat. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który zniszczył kamerę monitorującą przy jednym z lokali gastronomicznych w Milówce. Zanim to jednak zrobił, kamera go zarejestrowała. Nagranie przeanalizowali policjanci z Rajczy, którzy rozpoznali i zatrzymali wandala.
Policjanci z Rajczy zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna pobił swoją żonę i groził, że ją zabije. Dodatkowo w czasie interwencji naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz znieważył ich. Dzisiaj na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął go policyjnym dozorem oraz wydał nakaz opuszczenia przez niego miejsca zamieszkania. 52-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci z Rajczy, aby zatrzymać 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna ukradł telefony komórkowe i pieniądze śpiącym w pensjonacie osobom. 26-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gilowicach zatrzymał 35-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna miał przy sobie trzy woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. 35-latek usłyszał już zarzut. Za popełnienie przestępstw narkotykowych w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.
Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na płocie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.
Dzisiaj uczniowie zakończyli naukę. Przed nami pierwszy weekend wakacji, w czasie którego większość z nas wyjeżdżać będzie na letni wypoczynek. O to, aby wyjazdy te przebiegły bezpiecznie będą dbać policjanci, którzy dzisiaj od godz 6.00 rozpoczęli działania „Bezpieczny weekend”. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy. Zróbmy wszystko, aby czas letniego odpoczynku upłynął nam bezpiecznie.
Iwan, Lary i Ares to psy służbowe, które na co dzień pełnią służbę w żywieckiej komendzie policji. Ich pomoc jest nieoceniona zarówno podczas pełnienia codziennej służby patrolowej, jak i podczas zadań specjalnych. Niejednokrotnie doprowadziły policjantów do zaginionych, jak i pomogły w czasie zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Aby ze swoich zadań mogły wywiązywać się wzorowo przechodzą cykliczne szkolenia i tresurę.
Temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Sprzyjająca pogoda i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przypominamy o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.
Policjanci z żywieckiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego troje 14-latków z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Apelujemy do dorosłych, aby w czasie letniego wypoczynku zwracali baczną uwagę na to, co robią i w jaki sposób spędzają czas wolny nasze pociechy.
Policjanci z Jeleśni zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierował motorowerem. 44-latek stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Wczoraj od rana policjanci żywieckiej drogówki prowadzili działania PASY. Celem cyklicznie prowadzonych akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.
Z uwagi na prace związane z zabezpieczeniem osuwiska oraz odbudową drogi wojewódzkiej nr 781 w Kocierzu Rychwałdzkim (Gmina Łękawica) od dzisiaj wprowadzona w tym rejonie została zmiana organizacji ruchu.
Dzięki reakcji mieszkańca Żywca policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na ulicy pobili 39-letniego mieszkańca miasta. 19-latek i jego o dwa lata młodszy kolega usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet trzy lata. O ich dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 25-letni mieszkaniec Żywca i jego o dwa lata młodszy kolega, którzy w czasie interwencji naruszyli nietykalność cielesną policjantów z Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut. O dalszym losie zatrzymanych wkrótce zadecyduje sąd.
25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Głównym celem tego Dnia jest zwrócenie uwagi na problem zaginionych dzieci. Chcemy także przypominać o potrzebie działań profilaktycznych. Ilość zaginięć dzieci może się obniżyć tylko w efekcie konsekwentnych i długofalowych działań realizowanych przez instytucje europejskie, agendy rządowe, szkoły, organizacje społeczne, policję.
Dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego policjanci z Rajczy zatrzymali 26-latka, który mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu jeździł ulicami Ujsół. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
W Katowicach odbyła się konferencja naukowa dotycząca poszukiwań osób zaginionych. Adresowano ją dla szerokiego grona podmiotów, których działalność związana jest z tą właśnie problematyką. Gośćmi konferencji byli Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta.
Policjanci z Żywca wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj o 19.20 w Rajczy. W trzy jadące drogą rowerzystki wjechał kierujący dostawczym mercedesem. W wyniku ran odniesionych w wypadku zmarła 42-letnia kobieta i jej 7-letnia córka. Kolejna rowerzystka – 14-latka – przewieziona została do szpitala w stanie ciężkim.
Z okazji „Dnia Dziecka” policjanci z żywieckiej komendy spełniali dziecięce marzenia. Każdy i ten najmłodszy i ten trochę starszy, mógł wsiąść na policyjny motocykl, przymierzyć policyjne wyposażenie oraz zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki. To tylko nieliczne z atrakcji, jakie zapewnili organizatorzy festynu.
W czwartek w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Młodzi mają głos". Spotkanie miało na celu wymianę poglądów na temat bezpieczeństwa pomiędzy studentami Uniwersytetu Śląskiego, a Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Policjanci z Żywca zatrzymali 48-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. 48-latek stracił już prawo jazdy. Teraz dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu zajęli drugie miejsce na XIX Wojewódzkim Finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Żarnowcu. Przebieg turnieju nadzorowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z Zawiercia. O zwycięstwo walczyło 7 drużyn. W finale krajowym Śląsk reprezentować będzie drużyna z Żarnowca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
W ramach współpracy Policji i Straży Leśnej Nadleśnictwa Jeleśnia, przeprowadzone zostały wspólne działania „Motocykl - Quad” w masywie leśnym Romanka.
Policjanci z żywieckiej komendy mieli zaszczyt zasiąść w jury konkursu "Bezpieczny uczeń na medal". Organizatorem imprezy była dyrekcja oraz grono pedagogiczne Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu. W szranki stanęło 15 uczniów. Po burzliwych obradach jury medal przyznało dwóm z nich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Policjanci z żywieckiej komendy poszukują świadków kolizji drogowej, do której doszło w dniu 17 czerwca br. około godz. 22.00 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej na wysokości posesji nr 81.
Policyjni motorowodniacy pływający po Jeziorze Żywieckim uratowali dwóch miłośników wodnych kąpieli. 55-latek i jego o 7 lat starszy kolega znaleźli się w wodach jeziora po tym, jak zerwał się silny wiatr i przewrócił ich łódkę. Dzięki sprawnemu działaniu i szybkiej reakcji policjantów żeglarze bezpiecznie zostali przetransportowani do przystani.
Policjanci z Gilowic uratowali 60-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Gdy mundurowi znaleźli go w ręce trzymał nóż, który miał przyłożony do szyi. Dzięki odpowiednio prowadzonej rozmowie policjanci uspokoili desperata i odwiedli go od podjętego zamiaru. 60-latek cały i zdrowy trafił pod fachową opiekę.
Policyjni motorowodniacy z Gilowic zabezpieczali spływ kajakowy. Impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce oraz Stowarzyszenie LGR "Dorzecze Soły i Wieprzówki". Pogoda sprzyjała uczestnikom i nie brakowało chętnych do wzięcia w niej udziału. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem w trakcie imprezy.
Żywieccy stróże prawa apelują do turystów i mieszkańców żywiecczyzny o rozwagę i rozsądek podczas rozpoczętych już wakacji. Według synoptyków nadciągają upały, które pomogą mile spędzić czas ale też sprzyjają wypadkom. Przezorność w domu, na drodze i podczas odpoczynku w górach lub nad wodą z pewnością zapewni nam udany wypoczynek.
Policjanci z żywieckiej drogówki informują, że zgłoszenia kontroli autokarów na terenie Żywca i powiatu, mogą odbywać się w formie osobistej, telefonicznej lub pisemnej. Zgłoszenia można składać w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu Al. Piłsudskiego 52 w dni powszednie w godz. od 8.00 do 15.00 lub dzwoniąc pod numer telefonu 33 867 22 98. Ponadto nadmieniamy, że kontrole te przeprowadzane będą na terenie miasta Żywca, na parkingach stacji paliw lub też parkingach znajdujących się przy sklepach wielkopowierzchniowych.
Policjanci ruchu drogowego, którzy kontrolują prędkość pojazdów, trzeźwość i uprawnienia kierujących, stan techniczny samochodów i autokarów przewożących dzieci – to codzienność na polskich drogach, także podczas ferii. Wszystko po to, żeby podróże były bezpieczne. Ferie dla policjantów to też służby pełnione na stokach w całym kraju. Mundurowi patrolują nartostrady, zwracając uwagę m.in. na zbyt brawurową jazdę i na pijanych narciarzy.
Wczoraj od wczesnych godzin rannych żywieccy policjanci prowadzili na terenie powiatu działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD). Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Tego typu działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.
Wczoraj w siedzibie Związku Harcerstwa Polskiego w Żywcu odbyło się spotkanie poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. W spotkaniu wzięli udział również żywieccy policjanci. Stróże prawa w formie rozmowy i dyskusji przypomnieli uczestnikom o tym, jak bezpiecznie korzystać z dróg. Na koniec spotkania policjanci rozdali wszystkim elementy odblaskowe i podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie szczególnie teraz, w okresie zimowym.
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
Policjanci z Jeleśni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się ponad pół roku. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.
Za bezpodstawną interwencję policji i pogotowia odpowie 42-letni mieszkaniec Zwardonia. Mężczyzna zatelefonował na pogotowie ratunkowe i poinformował o nieprzytomnej kobiecie wymagającej pomocy lekarskiej. Gdy ratownicy i policjanci dotarli na miejsce okazało się, że nikt pomocy nie potrzebuje, a sam zgłaszający jest nietrzeźwy. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Niestety nie jest to odosobniony przypadek.
Policjanci z Żywca wzięli udział w XXIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Węgierskiej Górce. Gościem specjalnym imprezy był "Sznupek" – maskotka śląskiej policji, który wspólnie ze stróżami prawa rozdawał wśród uczestników elementy odblaskowe. W czasie finału policjanci zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez nich w codziennej służbie, a wśród najmłodszych przeprowadzili konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantom pomagali uczniowie z klasy policyjnej z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.
Policjanci z Rajczy zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierował oplem astrą pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To niestety nie wszystko. Dodatkowo za kierownicę samochodu wsiadł mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się wczoraj w Przyborowie. 37-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Ucieczkę zakończył staczając się samochodem do rzeki. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 3,5 promila alkoholu. W samochodzie oprócz niego znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości 37-latkowi grozi nawet do dwóch lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie, a w całym kraju doszło do drobnych incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policja odnotowała 28 zdarzeń zaistniałych podczas zbiórek pieniędzy oraz imprez towarzyszących. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP, czuwało kilkanaście tysięcy policjantów. Kontrolowali oni również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione.
Policjanci z Żywca zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w jednym z lokali działających w mieście zaatakował kobietę. 35-latka z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala, a agresor do policyjnego aresztu. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 3 lata. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego, która prowadziła samochód, będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w pojeździe policjanci znaleźli kilkanaście woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Kobieta usłyszała już zarzuty. W zależności od wyników badań zabezpieczonych substancji, usłyszy kolejne. O jej dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z Żywca zatrzymali 18-latka, który z jednego z żywieckich sklepów kradł wysokogatunkowe alkohole. Straty jakie wyrządził to kwota prawie 650 zł. Oprócz alkoholu policjanci znaleźli przy nim także marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z Żywca ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego czterech pasażerów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie teraz w okresie zimowym, kiedy warunki na drodze nie są sprzymierzeńcem kierowców.
Po dwutygodniowej przerwie w nauce uczniowie niektórych województw wrócili już do szkolnych ławek. Jednak dla młodzieży z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego ferie zimowe dopiero się rozpoczęły. Część z młodych ludzi wyjedzie na zimowy wypoczynek. Większość jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku od nauki, ważne, żeby spędzili go w sposób bezpieczny.
O tym, którą stroną drogi chodzimy, na jakim świetle możemy przejść przez jezdnię oraz dlaczego należy nosić elementy odblaskowe, mówili policjanci z żywieckiej komendy, którzy uczestniczyli w "VII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Gilowice 2015". Dzięki obecności mundurowych impreza, oprócz licznych walorów artystycznych, zyskała również element edukacyjny. Gościem specjalnym przeglądu był "Sznupek" – maskotka śląskiej policji.
Dzisiaj w żywieckiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie żywieckim za rok 2014, wyniki osiągnięte przez żywieckich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w bieżącym roku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, zaproszeni goście oraz kierownictwo żywieckiej komendy. Naradę prowadził szef żywieckich policjantów nadkom. Michał Łukasik.
Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna kierował motorowerem romet mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jak się dodatkowo okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia.
Dzisiaj policjanci z żywieckiej drogówki prowadzą działania „Truck & Bus”. W czasie akcji stróże prawa kontrolują przede wszystkim kierowców autokarów i samochodów ciężarowych. Akcja prowadzona jest od wczesnych godzin rannych. Do tej pory stróże prawa zatrzymali już kilka dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.
Wkrótce przed sądem odpowie 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Ucieczkę zakończył na przydrożnym drzewie. Jak się okazał nie posiadał on uprawnień do kierowania ani obowiązkowego ubezpieczenia oc. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim woreczek z białą substancją. Jeżeli okaże się, że były to narkotyki, 24-latek oprócz odpowiedzialności za popełnienie szeregu wykroczeń drogowych, odpowie także za posiadanie narkotyków.
Drogo 19-latka z Twardorzeczki kosztowała przejażdżka samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu nie mając do tego uprawnień i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. 19-latek za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości prawie 800 zł. W samochodzie oprócz niego były jeszcze dwie inne osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Spadek przestępczości o 11%, wzrost poziomu wykrycia sprawców przestępstw oraz mniejsza o ponad 7% ilość śmiertelnych ofiar wypadków i mniej wypadków i kolizji na drogach naszego województwa – to zaledwie kilka z najważniejszych wniosków, płynących z podsumowania pracy śląskich policjantów w 2014 roku.
Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spotkaniu z uczniami ze szkoły podstawowej w Rajczy. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy. Przeprowadzone w przededniu zimowych ferii przedsięwzięcie, miało na celu przypomnienie dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Maluchy otrzymały od organizatorów kamizelki odblaskowe. Gościem specjalnym spotkania był „Sznupek” - maskotka śląskiej policji.
Od 6 października 2014 r. do 11 stycznia 2015 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie realizowany był projekt informacyjno-edukacyjny prezentujący nowoczesną służbę prewencji Policji. Mecenat nad działaniem sprawował Minister Edukacji Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych oraz Prezydent m.st. Warszawy.
Od poniedziałku ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. W przededniu zimowego odpoczynku przypominamy o uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych e-usłudze "Bezpieczny autobus". Dzięki usłudze w szybki i wygodny sposób możemy uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa podróżowania autobusem.
Szybko zapadający zmrok, wyjazdy na święta, rzadko odwiedzane altanki działkowe czy domki sezonowe, to czynniki sprzyjające włamaniom w tym czasie. Żywiecka policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia.
Dzięki reakcji mieszkańców powiatu żywieckiego policjanci uratowali dwóch mężczyzn, którym groziło wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni, wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego w wieku 19 i 21 lat. Mężczyźni zniszczyli reklamę sklepową oraz ponad 20 metrów światełek ozdobnych zamocowanych na jednym ze sklepów w Wieprzu. Ich czyn zarejestrowały kamery monitoringu, a sami sprawcy zostali rozpoznani przez dzielnicowego z tego terenu. Zdradził ich gips na ręce młodszego z nich.
Policjanci z Węgierskiej Górki zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko 16-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Nieletni w listopadzie i grudniu tego roku dopuścił się wielu czynów karalnych zarówno na terenie Radziechów, jak i Żywca. Policjanci odzyskali całość skradzionego przez niego mienia o wartości około 1600 zł. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sędzia sądu rodzinnego i nieletnich w Żywcu.
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
W okresie jesienno – zimowym obserwujemy wzrost zdarzeń w ruchu drogowym - głównie kolizji. Tylko wczoraj na terenie Żywca i powiatu odnotowaliśmy 7 „stłuczek”. Śliska nawierzchnia drogi, wcześnie zapadający zmrok czy mgła nie są sprzymierzeńcami kierowców. Dlatego apelujemy zachowajmy ostrożność na drodze, a przede wszystkim zdejmijmy nogę z gazu.
Żywieccy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że drobne ich zdaniem przewinienie, może skończyć się wyrokiem sądowym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie. Po zakończonej prelekcji mundurowi odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania.
Żywieccy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę około godz. 7.30 w Żywcu na ul. Krakowskiej. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów zginął 33-letni kierowca, a dwie pasażerki trafiły do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin.
Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu wiedząc o tym, że ma prawomocny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i niemechanicznych. Teraz za złamanie tego zakazu w więzieniu może spędzić nawet trzy lata. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Żywieccy policjanci już po raz kolejny odwiedzili uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i jego celem było uświadomienie młodzieży, że pewne ich zachowania podejmowane w młodym wieku mogą mieć wpływ na całe ich dorosłe życie. W czasie prelekcji mundurowi chętnie odpowiadali na licznie zadawane przez uczniów pytania.
Policjanci z Żywca zatrzymali 20-latkę i jej o trzy lata starszego kolegę, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa narkotykowe w więzieniu mogą spędzić nawet trzy lata. O ich dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Żywieccy policjanci dzisiaj o godz. 6.00 zakończyli trwające 24 godziny działania "Alkohol i Narkotyki". Podczas akcji policjanci wystawili kilkanaście punktów kontrolnych, zmieniając dynamicznie miejsca kontroli kierowców. Prowadzone cyklicznie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu zarówno nietrzeźwych kierowców, jak i tych, którzy znajdują się pod wpływem innego, podobnie działającego środka.
Policjanci z Żywca zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który okradał swojego ojca. Mężczyzna systematycznie przez okres około miesiąca wynosił z domu przedmioty, po to, aby je spieniężyć. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.
Trzyosobowa rodzina z Mysłowic zatruła się tlenkiem węgla i trafiła do szpitala. 53-latek spod Częstochowy, w wyniku zatrucia czadem stracił życie. Niewidzialny morderca zaatakował po raz kolejny. Takie zdarzenia powinny nas skłonić do refleksji i zwrócenia większej uwagi na własne bezpieczeństwo.
Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 48-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jadąc samochodem przekroczył dozwoloną prędkość i był w stanie po użyciu alkoholu. To niestety nie wszystko. Dodatkowo wręczył mundurowym 200 zł łapówki. Dzisiaj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za próbę skorumpowania policjantów, grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Odpowie też za popełnione wykroczenia.
Policjanci z Węgierskiej Górki potrzebowali tylko godziny, aby ustalić i zatrzymać 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który w stanie nietrzeźwości wjechał do przydrożnego rowu, przewracając pojazd na dach, a następnie uciekł z miejsca wraz z pasażerem – 4-letnim synkiem. 39-latek usłyszał już zarzut. Jego dziecku na szczęście nic się nie stało.
Warunki atmosferyczne oraz zwiększone natężenie ruchu kołowego spowodowały, że wczoraj w Żywcu wystąpiły okresowe utrudniania w ruchu. Do wszystkich kierujących apelujemy o cierpliwość. Pamiętajmy, że nasze rozdrażnienie i zdenerwowanie negatywnie wpływa na jakość kierowania pojazdem, co bezpośrednio przekłada się na nasze bezpieczeństwo na drodze.
Żywieccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Ciścu. W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Droga prowadząca przez Ciściec przez kilka godzin była zablokowana.
Zabawa do białego rana i odpalanie fajerwerków, tak większość z nas witała Nowy Rok. Policjanci czuwali nad tym, aby czas szampańskiej zabawy dla wszystkich upłynął bezpiecznie. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu noc sylwestrowa i pierwsze godziny Nowego Roku w naszym powiecie upłynęły spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń zarówno w ruchu drogowym, jak i pod względem przestępstw kryminalnych.
Policjanci z żywieckiej komendy poszukują świadków potrącenia pieszego, do którego doszło w dniu 19 grudnia 2014 r. około godz. 21.00 w Lipowej na drodze powiatowej S1455 w rejonie posesji nr 800.
Tylko dwóch godzin potrzebowali policjanci z Łodygowic, aby zatrzymać 22-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna włamał się do jednego z domów i skradł stamtąd przedmioty i gotówkę o łącznej wartości ponad 2 tys. zł. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Policjanci odzyskali skradzione przez niego mienie. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.
Żywieccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Czernichowa, podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek około 17.30 w Kocierzu Moszczanickim. W zdarzeniu zginęła 68-letnia kobieta, a 45-letni mężczyzna został ranny. Sprawca nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. 20-latek wczoraj sam zgłosił się na policję w Żywcu i powiedział, że to on jest sprawcą śmiertelnego wypadku. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Żywiecki sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 20-letniego mieszkańca Czernichowa. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek w Kocierzu Moszczanickim. W sprawie policjanci zatrzymali jeszcze dwie osoby, które w czasie zdarzenia jechały samochodem. 19-letni mieszkaniec Czernichowa i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy, za co grozi im kara do 3 lat więzienia. Prokurator na wniosek śledczych objął ich policyjnym dozorem. Sprawca wypadku w więzieniu może spędzić nawet 12 lat.
Wczoraj w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczne osiedle”. Gospodarzem spotkania był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Suchański. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Komendant Straży Miejskiej Andrzej Cader, radni miejscy, prezesi żywieckich spółdzielni mieszkaniowych oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych. W czasie debaty ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Adam Strzebińczyk omówił rolę społeczności lokalnej w budowaniu bezpieczeństwa.
Dzięki informacji przekazanej przez pracownika instytucji pomocowej policjanci z Łodygowic zatrzymali 41-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego, która mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu opiekowała się swoją roczną córeczką. Śledczy ustalą teraz czy kobieta naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w wiezieniu może spędzić nawet 5 lat.
Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca powiatu żywieckiego policjanci z Gilowic ustalili i zatrzymali 26-latka, który będąc w stanie nietrzeźwym wjechał samochodem do przydrożnego rowu i już na piechotę uciekł z miejsca zdarzenia. To niestety nie wszystko. Jak ustalili policjanci 26-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dzisiaj usłyszał zarzut. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu nawet dwuletni pobyt w więzieniu.
Policjanci z żywieckiej komendy poszukują świadków kolizji drogowej, do której doszło w dniu 3 grudnia br. około godz. 6.20 w Żywcu na ul. Kopernika w rejonie zajazdu „Dębina”.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który, chcąc wyłudzić odszkodowanie, powiadomił stróżów prawa o kradzieży samochodu. Jego plan nie powiódł się i śledczy szybko wykryli, że w ułożonej przez niego historii coś nie pasuje. 31-latek dzisiaj usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że nadchodzący zimowy okres wymaga szczególnych przygotowań pojazdu. Pozwoli to na bezpieczniejsze, a także bezawaryjne użytkowanie. Dlatego już dziś przygotuj się do zimy i wymień opony z letnich na zimowe. Nie czekaj na pierwsze opady śniegu. Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg.
Na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” odbyły się Wojewódzkie Zawody w Narciarstwie Alpejskim – Slalom Gigant „O Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu”. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Dariusz Kowalski oraz Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak.
Żywieccy policjanci odwiedzili dziś uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, że drobne ich zdaniem przewinienie, może skutkować odpowiedzialnością przed sądem rodzinnym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie. Podczas prelekcji mundurowi odpowiadali na liczne i chętnie zadawane przez uczniów pytania.
Już jutro rozpocznie się konkurs „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2015”. Do rywalizacji stanie 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz z komisariatu autostradowego. Rywalizacja finałowa jest podzielona na kilka etapów, które będą się rozgrywać przez trzy dni. W czwartek wyłoniony zostanie najwszechstronniejszy policjant ruchu drogowego oraz reprezentacja garnizonu śląskiego na finał konkursu ogólnopolskiego.
Nad bezpieczeństwem osób podróżujących w czasie świąt czuwały wzmożone patrole policyjne. Dzięki ich zaangażowaniu, ten świąteczny czas, zarówno w Żywcu, jak i powiecie upłynął spokojnie.
Przypominamy, że trwa VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji można wysyłać do 31 maja 2015 roku.
Informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2015 roku od godz. 00.00 do 05.00 zostanie zamknięta droga wojewódzka nr 948. Zamknięcie drogi jest związane z remontem podnośników awaryjnych zapory Tresna. Ruch będzie odbywał się zgodnie z wyznaczonymi objazdami.
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło dziesięć drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu żywieckiego. Uczestnicy, na tym etapie, sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w Mazańcowicach.
Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z żywieckiej drogówki prowadzili działania własne "PASY". Celem prowadzonej akcji było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi szczególnie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
Dzielnicowi z Żywca zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ma na swoim koncie popełnienie kilku kradzieży. Jego łupem padały....kosze na śmieci. 28-latek wczoraj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Skradzione przedmioty trafiły już do właścicieli. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.
Za oknem wiosna. Sucha nawierzchnia drogi zachęca do tego, aby mocniej nacisnąć pedał gazu. Pamiętajmy jednak o tym, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg żywieccy policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzą działania "Prędkość".
Dzisiaj odbyło się Wielkanocne spotkanie żywieckich policjantów. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, który życzył wszystkim zaproszonym gościom, policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym spokojnych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych Świąt Wielkiej Nocy.
Dzisiaj w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju "Policjant Ruchu Drogowego 2015". Do testu pisemnego z zakresu wiedzy teoretycznej przystąpiło ponad 20 policjantów pełniących służbę w żywieckiej drogówce. Najlepszy policjant będzie reprezentował naszą jednostkę na szczeblu wojewódzkim.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna przywłaszczył pożyczony mu samochód, a następnie podrabiając umowę dotyczącą jego zakupu sprzedał go na złom. 31-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwa. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.
Policjanci z Jeleśni zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który rozebrał na części domek letniskowy swojego sąsiada twierdząc, że znajduje się na jego posesji. Mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz kradzieży. Z uwagi na fakt, że przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 7,5 roku.
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.
Podczas weekendu policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Przypominamy, że każda, nawet niewielka ilość wpitego alkoholu wpływa negatywnie na nasz styl i sposób jazdy, a to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników dróg.
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna nie posiadając uprawnień do kierowania motocyklem usiadł za jego kierownicę mając w organiźmie prawie dwa promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie” grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia. Po raz kolejny przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.
Policjanci z Łodygowic zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Mężczyzna kierując oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organiźmie prawie promil alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.
Policjanci z Żywca zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który w jednej z placówek handlowych prowadził nielegalną działalność hazardową. Celnicy zabezpieczyli dwa automaty do gier losowych, a stróże prawa zatrzymali ich 40-letniego właściciela. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.
Wczoraj około godziny 13.00 policja w Żywcu została powiadomiona,że przy jednej z ulic, w przepuście odprowadzającym wodę, znajduje się niewybuch. Po potwierdzeniu tego faktu, zabezpieczono teren. Ewakuowano blisko 600 osób.

Żywieccy policjanci odnaleźli 16-latka, który poszedł do lasu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Takie informacje przekazała mundurowym matka nastolatka. Odnalezionego chłopca przekazano pod opiekę lekarzy.

Wczoraj około godziny 11.00, w ręce żywieckich policjantów wpadł 41 letni mieszkaniec Żywca. W jego plecaku znajdowało się niespełna pół kilograma nielegalnego tytoniu. To jednak nie wszystko, oprócz kontrabandy stróże prawa ujawnili w jego bagażu sprzęt elektroniczny pochodzący z kradzieży.
Warsztaty bezpieczeństwa drogowego, spotkania z żywieckimi policjantami i strażakami, konkursy dla uczniów i przedszkolaków, akcja "Cytrynka", to tylko część atrakcji, która czeka najmłodszych mieszkańców gminy Jeleśnia. Dzisiaj ruszyła tam akcja "Bądź Bezpieczny na Drodze", której partnerem jest Komenda Powiatowa Policji w Żywcu.
Dzisiaj w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej Policji, Starostwa Powiatowego oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej. Zaciętą rywalizację wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu.
Poszukujemy właściciela roweru, który został odnaleziony w dniu 13 kwietnia br. na terenie powiatu żywieckiego. Właściciela roweru prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żywcu Al. Piłsudskiego 52, tel. 33 867 22 55.
Z uwagi na nieobecność oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu st.asp. Mirosławy Piątek, trwającą od 17 kwietnia do 3 maja br. obowiązki z zakresu współpracy z mediami pełnić będzie asystent Wydziału Prewencji KPP w Żywcu sierż.szt. Paweł Matuszczak pod numerem telefonu 798 030 359.
Policjanci z Żywca zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z urzędu celnego w Bielsku – Białej w jednym z lokali w Węgierskiej Górce ujawnili nielegalnie działające automaty do gier losowych. Automaty zostały zabezpieczone, a ich właściciel odpowie teraz za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za co grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do trzech lat więzienia.
W siedzibie spółdzielni mieszkaniowej „Gronie” w Żywcu odbyła się debata społeczne pod nazwą „Kształtowanie bezpieczeństwa lokalnego”. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Komendant Straży Miejskiej Andrzej Cader, prezesi żywieckich spółdzielni mieszkaniowych, pedagodzy szkolni oraz przedstawiciele innych instytucji pozapolicyjnych zaangażowanych w budowanie bezpieczeństwa lokalnego.
Czas Świąt Wielkanocnych wiąże się z pewnymi zwyczajami, w zachowywaniu których należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy by w "Lany Poniedziałek" nie przekraczać granic obyczaju, bo w przeciwnym razie konsekwencją chuligańskiego postępowania może być odpowiedzialność za wykroczenie, a nawet przestępstwo.
Żywieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę prowadzoną przeciwko 50-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą narażał swoich pracowników na otrzymywanie niższych świadczeń pieniężnych. Sprawca usłyszał 40-zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.
Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli śledztwo prowadzone przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą dokonał szeregu oszustw na szkodę firm budowlanych. Straty jakie wyrządził to kwota ponad 1,5 miliona zł. Oszust usłyszał 35 zarzutów. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.
Policjanci z żywieckiego zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Żywcu. Do odbycia ma wyrok za popełnienie przestępstw narkotykowych. Zatrzymany dzisiaj zostanie przewieziony do aresztu śledczego w Bielsku – Białej.
Poniżej prezentujemy terminy eliminacji międzyszkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Opiekunom drużyn biorących udział w Turnieju przypominamy o zabraniu dokumentów, które są niezbędne do udziału w Turnieju.
Wczoraj po południu w Żywcu 60-letni kierowca wjechał ze znaczną prędkością na przejście dla pieszych, przez które przechodziły dwie kobiety z dziećmi. Tylko dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu zimnej krwi kobiet, nie doszło do tragedii. Po raz kolejny apelujemy – przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym i każdy kierowca, zbliżając się do niego, powinien zachować wyjątkową ostrożność.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu spowodował kolizję drogową wjeżdżając w …...autobus, który stał na zajezdni. W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało. 53-latek wkrótce usłyszy zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Tylko kilku godzin potrzebowali dzielnicowi z Żywca, aby ustalić i zatrzymać 42-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna włamał się do jednej z żywieckich szkół. Jego łupem padł głównie sprzęt rtv. Włamywacz dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszy zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Żywieccy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Samochodowych. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że drobne ich zdaniem przewinienie, może skończyć się wyrokiem sądowym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie. Po zakończonej prelekcji mundurowi odpowiadali na liczne i chętnie zadawane przez uczniów pytania.
Policjanci z Gilowic zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Mężczyzna zajmował się handlem tytoniem i papierosami. Stróże prawa przejęli prawie 20 tysięcy sztuk papierosów i ponad 3,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi teraz bardzo wysoka grzywna a nawet do 3 lat więzienia.
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych w naszym powiecie prowadzone są policyjne działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat więzienia.
Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierując fiatem punto doprowadził do zderzenia z innym samochodem. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie prawie trzy promile alkoholu. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyźnie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat wiezienia. Jeżeli zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek drogowy w więzieniu może spędzić nawet 4,5 roku.
Jak co tydzień policjanci z żywieckiej drogówki prowadzą działania „Kontrola drogowa – Pieszy”. Akcja jest elementem prowadzonej niezmiennie od 2009 roku wojewódzkiej kampanii „Rok Pieszego”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy piesi pamiętają o przestrzeganiu przepisów.
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z żywieckiej drogówki prowadzą akcję PASY. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci z Węgierskiej Górki, aby ustalić i zatrzymać dwóch złodziei, którzy włamali się do lokalu gastronomicznego i skradli artykuły spożywcze o wartości około 1000 zł. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Włamywacze usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat więzienia.
Wczoraj w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyły się eliminacje międzyszkolne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło ponad 20 drużyn ze szkół podstawowych z Żywca oraz powiatu. Najlepsi zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych. Turniej organizowany jest już po raz 38, a jego ideą jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym.
Dzisiaj w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano dwanaście umów na termomodernizację obiektów śląskiego garnizonu policji. Katowicką komendę wojewódzką reprezentował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad dwa miliony złotych.
W najbliższą niedzielę w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się „XVI PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO”. W związku z powyższym kierujący napotkają utrudnienia w ruchu na trasie wokół Jeziora Żywieckiego. Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który mając w organizmie ponad promil alkoholu wiózł do szkoły swoje dzieci. Został zatrzymany przez Komendanta Komisariatu Policji w Gilowicach, który będąc na miejscu innego zdarzenia zauważył dziwnie jadący samochód.
Wczoraj policjanci z żywieckiej drogówki zabezpieczali „XVI Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego”. Jest to największa tego typu impreza na Żywiecczyźnie. Stróżów prawa z Żywca wspierali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska – Białej. Dzięki ich zaangażowaniu sportowe zmagania przebiegły bezpiecznie.
Żywieccy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli kolejny wątek sprawy, w której podejrzanym jest 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna dopuścił się oszustw w Republice Słowackiej. Nie jest to pierwsze przewinienie 27-latka. Wcześniej on i jego wspólnicy usłyszeli ponad 170 zarzutów.
Żywieccy policjanci odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 5 w Żywcu. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, że drobne ich zdaniem przewinienie, może skończyć się wyrokiem sądowym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie. Po zakończonej prelekcji mundurowi odpowiadali na liczne i chętnie zadawane przez uczniów pytania.
Wczoraj, podczas sesji Rady Powiatu, policjanci z żywieckiej drogówki otrzymali nagrodę z rąk Starosty Żywieckiego. Stróże prawa wykazali się odwagą i poświęceniem, ratując rodzinę z płonącego budynku.
Kryminalni z Żywca zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna znalazł portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi. Zamiast oddać znalezisko, postanowił wykorzystać karty, kupując za ich pomocą głównie artykuły alkoholowe. Dzisiaj usłyszał zarzuty oszustwa, przywłaszczenia oraz posługiwania się nieswoimi dokumentami. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.
Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Zdarza się jednak, że młodzi ludzie, pozostawieni sami sobie, nie zawsze potrafią ten czas konstruktywnie zorganizować. Dlatego żywieccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo naszych pociech, już dzisiaj rozpoczęli działania „Wiosna 2015”.
Za oknem wiosna, jednak w górach sezon zimowy w pełni.W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Żywcu zainicjowała wspólne działania policjantów i ratowników z GOPR-u. Celem działań „Bezpieczne stoki” było przede wszystkim ujawnianie sprawców wykroczeń polegających na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, w szczególności skuterami śnieżnymi.
Policjanci z Jeleśni zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Za prowadzenie samochodu na „podwójnym gazie” grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia. Po raz kolejny przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Oprócz konsekwencji prawnych narażamy siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia.
Niestety świętowanie pierwszego dnia wiosny nie dla wszystkich zakończyło się pozytywnie. W piątek żywieccy policjanci ujawnili ośmiu nieletnich, którzy mało, że w czasie trwania lekcji znajdowali się poza budnikiem szkoły, to dodatkowo byli pod działaniem alkoholu. Ze swojego zachowania wkrótce będą się tłumaczyć przed sądem dla nieletnich.
Dzielnicowi z Żywca zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Mężczyzna twierdził, że jest obywatelem Francji i przedstawił stróżom prawa potwierdzające to dokumenty. Policjanci nie dali się jednak „nabrać”. Jak się okazało, dokumenty były sfałszowane, a mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Cieszyna za brutalne zabójstwo.
Policjanci z Żywca odwiedzili dzieci z niepublicznego przedszkola „Akademia Malucha”. Wizyta stróżów prawa była zwieńczeniem trwającego w przedszkolu „Tygodnia Bezpieczeństwa”. Na zakończenie przedsięwzięcia dzieci zaprezentowały policjantom własnoręcznie wykonane prace oraz zaśpiewały piosenki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W nagrodę otrzymały od policjantów słodycze oraz niebieskie serduszka, które promują akcję społeczną „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
Policjanci z Jeleśni zatrzymali 50-letniego mieszkańca Koszarawy. Mężczyzna od blisko dwóch lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną w stosunku do członków swojej rodziny. Wczoraj usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął go policyjnym dozorem oraz wydał nakaz opuszczenia przez niego miejsca zamieszkania. 50-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z Żywca odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Łodygowicach. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi wspólnie z dziećmi obejrzeli film edukacyjny oraz uczyli dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dużo emocji wzbudziła prezentacja policyjnego wyposażenia. Na koniec spotkania policjanci rozdali uczniom niebieskie serduszka, które są rekwizytami ogólnopolskiej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
Dzięki informacji jednego z mieszkańców Żywca policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która mając w organizmie 3,5 promila alkoholu „opiekowała się” swoją 18-miesięczną córeczką. Śledczy ustalą teraz, czy kobieta naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w wiezieniu będzie mogła spędzić nawet 5 lat.
Zatrzymanie przemocy jest warunkiem niezbędnym dla skutecznego udzielenia pomocy ofiarom przemocy. Bez tego wszelkie inne działania są mało skuteczne. W przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie policja ma do odegrania niezmiernie ważną rolę. Często od skuteczności interwencji zależy czy pomoc udzielana przez inne służby będzie efektywna.
25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. MSW podejmuje działania na rzecz jej przeciwdziałania.
Okres zimowy jest wyjątkowo trudną porą dla osób bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, prowadząca w konsekwencji do nadmiernego wychłodzenia organizmu. Dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych i samotnych znajdujących się w naszym otoczeniu. Często wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie!
Dzielnicowi z żywieckiej komendy policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w trakcie wycieczki rowerowej, którą urządził sobie na skradzionym miesiąc wcześniej jednośladzie. Dodatkowo w czasie kontroli policjanci znaleźli przy nim woreczek z suszem marihuany. 25-latek prosto z wycieczki trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet pięć lat.
Wkrótce przed sądem dla nieletnich stanie dwóch 16-latków z Radziechów. Nieletni zostali zatrzymany przez dzielnicowych z Żywca, gdy wspólnie spożywali alkohol w miejscu niedozwolonym. To jednak nie wszystko. Dzięki drobiazgowej i wnikliwej kontroli stróże prawa znaleźli u jednego z nich woreczek strunowy z marihuaną.
Maskotka Śląskiej Policji i ulubieniec najmłodszych - „Sznupek” odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Żywcu. W czasie spotkania mundurowi wspólnie z uczennicami klasy policyjnej uczyli dzieci, jak bezpiecznie korzystać z drogi oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Na koniec spotkania stróże prawa wspólnie z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozdali uczniom kamizelki odblaskowe.
Wkrótce przed sądem dla nieletnich stanie dwóch …8-latków, którzy chcąc sobie pojeździć na rowerze ukradli go, a następnie ukryli w zaroślach. Małoletnich sprawców ustalili dzielnicowi z Łodygowic. Warty ponad 600 zł rower trafił już do właściciela.
9 października zaczyna funkcjonować Centralne Biuro Śledcze Policji. Większa samodzielność i zdolność do szybszego reagowania w walce z najgroźniejszymi przejawami przestępczości – taki jest główny cel powstania nowej jednostki. Zastąpi ona Centralne Biuro Śledcze KGP - komórkę organizacyjną obecnie funkcjonującą w strukturze Komendy Głównej Policji.
210 policjantów na nartach pełniło służbę na stokach w sezonie 2013/2014, w nadchodzącym sezonie ich liczba jeszcze się zwiększy. Dzisiaj w Krakowie podpisano umowę pomiędzy Komendą Główną Policji, Stowarzyszeniem Trenerów i Instruktorów Narciarstwa oraz PZN. Według niej funkcjonariusze będą uczestniczyć w 16-dniowych kursach. Po ich zakończeniu będą mogli uzyskać np. uprawnienia instruktora narciarskiego.
Żywiecka policja ostrzega przed fikcyjnym pracownikiem firmy energetycznej. Mężczyzna pod legendą sprawdzenia systematyczności w opłacaniu faktur za energię elektryczną wchodzi do mieszkań starszych osób i w czasie, gdy te szukają faktur, on szuka pieniędzy. W ten sposób okradł 67-letniego mieszkańca Żywca. Pamiętajmy, że osoba, która puka do naszych drzwi nie musi być tą, za którą się podaje...
W Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Prace remontowe mają potrwać do pierwszego kwartału 2015 roku. Na ten cel Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przeznaczyła kwotę ponad miliona złotych. Aktualnie trwają prace związane ze zmianą kolorystyki elewacji budynku.
Żywieccy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od ponad trzech lat. Mężczyzna ma do odbycia wyrok za dwukrotne prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.
Policjanci z żywieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego. Zatrzymany przez nich 35-latek w godzinach popołudniowych przy dużym natężeniu ruchu kołowego i pieszych jechał w terenie zabudowanym 132 km/h. Za spowodowanie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stróże prawa zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna ze swojego zachowania wkrótce będzie się tłumaczył przed sądem.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego samochodu mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu i spowodował kolizję drogową. To niestety nie wszystko. Jak się dodatkowo okazało nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna wprost z samochodu trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet dwuletni pobyt w więzieniu.
Policjanci z Żywca wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego w wyniku, którego 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Bielsku – Białej. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że sucha nawierzchnia drogi nie jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży. Chwila nieuwagi może kosztować nas oraz innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub nawet życia.
Przez kilka miesięcy policyjni motorowodniacy czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Żywieckim oraz Międzybrodzkim. Dzięki ich pracy letni wypoczynek nad wodą dla wielu osób zakończył się bezpiecznie, pozostawiając tylko miłe wspomnienia wody i słońca. Wczoraj ostatecznie zakończono sezon. Obie, ze służących policjantom łodzi, zostały podjęte z wody i przetransportowane do pomieszczeń garażowych Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.
Policjanci z Żywca w poniedziałek o godz. 6.00 rano zakończyli 24 godzinne działania "Alkohol i Narkotyki". W czasie akcji skontrolowano prawie 1000 kierowców. Niestety, czterech z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu i 1 w stanie po użyciu alkoholu.
Wkrótce przed sądem stanie 59-letni mężczyzna, który mając w organizmie prawie 2,5 promile alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać, a gdy jego samochód utknął w grząskim terenie kontynuował ucieczkę pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów z Żywca. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości za kratami może spędzić nawet dwa lata.
„Nie ostrzegaj, bo nie wiesz kogo ostrzegasz” to hasło kampanii, którą Komenda Powiatowa Policji w Żywcu prowadzi wspólnie z Miejskim Centrum Kultury. Kampania ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez pokazanie kierowcom negatywnych konsekwencji ostrzegania światłami drogowymi przed policyjnymi kontrolami. Oficjalne rozpoczęcie kampanii odbyło się w miniony piątek podczas imprezy „Bezpiecznie chcę się żyć”. Poniżej prezentujemy film promujący kampanię.
Policjanci z Żywca poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Sopotni Wielkiej około godz. 19.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierująca samochodem kia sorento 63-letnia mieszkanka miejscowości na prostym odcinku drogi najechała na leżącego na drodze 47-letniego pieszego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do żywieckiego szpitala.
Stróże prawa z żywieckiej komendy policji zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna kierował skuterem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Żywczanin stracił już prawo jazdy, teraz grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z żywieckiej komendy policji odwiedzili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu. W czasie spotkania mundurowi przypomnieli maluchom o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz uczyli ich, jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Na koniec spotkania stróże prawa rozdali wśród maluchów niebieskie serduszka, które są rekwizytami ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
Żywiecką komendę policji odwiedzili niecodzienni goście. Były to przedszkolaki z Przedszkola nr 11 w Żywcu. W czasie spotkania maluchy miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Najwięcej emocji wzbudził pokaz zabezpieczania śladów kryminalistycznych zaprezentowany przez asp.szt. Piotra Harędzińskiego oraz pokaz wyszkolenia policyjnego psa Larego. Korzystając z okazji stróże prawa przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.
Policjanci z Żywca po raz kolejny apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. W czasie weekendu doszło do wypadku drogowego w wyniku którego 13-letni kierowca motoroweru trafił do szpitala. Pamiętajmy, że zdarzenia drogowe dla niechronionego uczestnika ruchu drogowego – czyli pieszego, rowerzysty czy motocyklisty mają zazwyczaj poważne konsekwencje z uwagi na to, że tych uczestników ruchu nic nie chroni.
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie naszego powiatu policjanci prowadzili ogólnowojewódzkie działania „Trzeźwość”. Prowadzone cyklicznie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet dwóch lat więzienia. W czasie dzisiejszych działań wszyscy, spośród prawie 500 przebadanych kierowców byli trzeźwi.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło aplikację „Moja komenda”. Mobilna usługa ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić.
Policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola w Węgierskiej Górce. W czasie spotkania mundurowi uczyli maluchy jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu czy na ulicy. Dużo emocji wśród najmłodszych wzbudziła możliwość obejrzenia i przymierzenia policyjnego wyposażenia. Na koniec spotkania stróże prawa rozdali dzieciom niebieskie serduszka – rekwizyty kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
4 i 5 października 2014 roku odbędzie się SILESIA MARATHON. W pierwszym dniu minimaraton zostanie rozegrany na terenie Katowic. W drugim dniu bieg główny prowadzić będzie przez obszar Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic. W czasie imprezy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 37-letniego żywczanina. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. To niestety nie wszystko. Dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, również za jazdę pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa 37-latek w wiezieniu może spędzić nawet 5 lat.
Apelujemy o używanie przez dzieci i dorosłych odblasków, które na drodze poprawiają bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie. Policjanci prowadząc różnorakie działania profilaktyczne, współpracują w dziedzinie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym z władzami samorządowymi. Efektem tej współpracy jest akcja przeprowadzona w placówkach oświatowych w Gminie Łękawica.
Poszukujemy właściciela roweru, który został odnaleziony w dniu 9 października br. w Żywcu na oś.700 – lecia. Właściciela zguby prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żywcu Al. Piłsudskiego 52, tel. 33 867 22 55.
Policjanci z żywieckiej komendy uczestniczyli w „Pikniku Pieczy Zastępczej”. Głównym organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Placówka Opiekuńczo Wychowawcza, na terenie której zorganizowano spotkanie. W czasie imprezy policjanci zaprezentowali pokaz wyszkolenia psa policyjnego oraz konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński.
Nadchodzący weekend to czas, kiedy wielu z nasz wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. W związku z tym, spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Poniżej przedstawiamy linki do informacji dotyczących zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie jednostek naszego województwa.
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, co roku jest to czas wzmożonego ruchu na drogach oraz w rejonach nekropolii. Poniżej informujemy o zmianach w organizacji ruchu na terenie Żywca.
Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – to najczęstsze przyczyny potrąceń, do jakich dochodzi na przejściach dla pieszych z winy kierowców. Niestety, nie każdy pamięta, że zbliżając się do przejścia, należy zwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość swojego auta. Pieszy w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.
Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.
Policjanci z żywieckiego referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę 36-letniego oszusta. Mężczyzna za pośrednictwem internetu oszukał wiele osób z całej Polski. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – to najczęstsze przyczyny potrąceń, do jakich dochodzi na przejściach dla pieszych z winy kierowców. Niestety, nie każdy pamięta, że zbliżając się do przejścia, należy zwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość swojego auta. Pieszy w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.
Zaginięcia dzieci i nastolatków, porwania rodzicielskie, system Child Alert w Polsce, funkcjonowanie Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych w KGP, wykorzystanie badań DNA przy identyfikacji zwłok NN – to tylko niektóre z tematów dwudniowej konferencji „Poszukiwanie osób zaginionych w Polsce i w Europie”. Organizatorami konferencji jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Fundacja ITAKA oraz Komenda Główna Policji.
Policjanci z Gilowic zatrzymali 79-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna przechowywał kilka sztuk bydła w skandalicznych warunkach. Dodatkowo poprzez swoje zaniedbania doprowadził do powstania u nich trwałych i bardzo bolesnych zniekształceń. Decyzją powiatowego lekarza weterynarii zwierzęta zostały odebrane właścicielowi i przekazane na ubój w celu skrócenia ich cierpień. 79-latek wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Po trwających ponad tydzień poszukiwaniach, zaginiony 24-latek z Rybnika został odnaleziony wczoraj w Bielsku-Białej w rejonie wapienickiej zapory. Błąkającego się, zagubionego i zziębniętego mężczyznę zauważył policjant z komisariatu I, który przebywał tam w czasie wolnym od służby. Policjant rozpoznał zaginionego mężczyznę i natychmiast przekazał informację patrolowi z komisariatu II. Mundurowi potwierdzili tożsamość mężczyzny.

Z niecodzienną interwencją spotkali się policjanci z Łodygowic. Mundurowi pojechali na zgłoszenie dotyczące nieporozumień z mężem. Podczas interwencji okazało się jednak, że zarówno kobieta, która dzwoniła na policję, jak i jej mąż, który miał się awanturować, są pijani, a pod ich opieką znajduje się czteroletnia córeczka. Dziewczynka trafiła pod opiekę babci, a nietrzeźwe małżeństwo na izbę wytrzeźwień. Policjanci ustalą teraz czy rodzice narazili swoją pociechę na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak w więzieniu mogą spędzić nawet 5-lat.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę swojego samochodu i jazdę zakończył na płocie. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Węgierskiej Górki. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 2 lata. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z Gilowic zatrzymali 35-letniego mieszkańca Kocierza Moszczanickiego. Mężczyzna początkiem października dokonał trzech włamań do domków letniskowych, wynosząc z nich wszystko, co nadawało się do sprzedaży. Policjanci odzyskali całość skradzionego przez niego mienia o wartości ponad 2,5 tys. zł. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął go policyjnym dozorem. Nie było to pierwsze przewinienie włamywacza. Jak ustalili policjanci we wrześniu opuścił on zakład karny, gdzie odbywał karę za poprzednie włamania i kradzieże.
100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2015 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.
Policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków i pierwszoklasistów z Brzuśnika. W czasie spotkania mundurowi w formie zabawy, w łatwy i przystępny sposób, rozmawiali z milusińskimi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Punktem kulminacyjnym spotkania było złożenie przez dzieci „sznupkowej” obietnicy o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Było to już kolejne spotkanie stróżów prawa z najmłodszymi, przeprowadzone w ramach kampanii społecznej „Rok pieszego 2014”, która w tym roku odbywa się pod hasłem - „Idź – Jedź – Żyj”.
Dzielnicowi zarówno z Żywca, jak i z powiatu uczestniczyli w szkoleniu, które poświęcone było problematyce przeciwdziałania zatruciom tlenkiem węgla. Szkolenie odbyło się w sali narad żywieckiej komendy policji i zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno - profilaktycznej „Nie dla czadu”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi osobom korzystającym z urządzeń grzewczych na problem potencjalnego zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. Szkolenie przeprowadził bryg. Tadeusz Pal Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP z Żywca.
W 2013 roku 35 tys. funkcjonariuszy policji zostało przeszkolonych według specjalnego schematu reagowania na przemoc domową pod kątem wykrywania sytuacji, które mogłyby nieść zagrożenie dla życia i zdrowia ofiar. Funkcjonowanie programu algorytmów i działania funkcjonariuszy przyniosły efekty. W pierwszym półroczu 2014 roku policjanci wypełnili o ponad 40 proc. więcej formularzy „Niebieska Karta” niż w analogicznym okresie 2013 roku.
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii.
Dzisiaj Komendę Powiatową Policji w Żywcu odwiedziła grupa przedstawicieli oświaty ze Szwecji. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy jaką żywiecka policji prowadzi z Zespołem Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu, gdzie już od kilku lat policjanci prowadzą klasę o profilu policyjnym. W czasie spotkania zagraniczni goście mieli okazję zwiedzić budynek komendy oraz zapoznać się ze specyfiką pracy polskich policjantów.
Policjanci z Rajczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat, którzy specjalizowali się we włamaniach do samochodów. Ich łupem padał głównie sprzęt elektroniczny. Stróże prawa odzyskali część zrabowanych przez nich przedmiotów o wartości ponad 4 tys. zł, które trafiły do właścicieli. Włamywacze usłyszeli już zarzuty. Na wniosek śledczych żywiecki prokurator starszego z nich objął policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa w wiezieniu mogą spędzić nawet 10 lat.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który spowodował kolizję drogową z autobusem i oddalił się z miejsca. Mężczyznę zdradziło lusterko, które w czasie kolizji oderwało się z autobusu i zostało na jego naczepie. 22-latek odpowie teraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi mu kara grzywny nawet do 5 tys. zł.
Policjanci z Żywca ustalą czy 30-letnia mieszkanka miasta naraziła swoje dzieci w wieku 2 i 4 lat na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta mając w organizmie ponad promil alkoholu wraz ze swoimi pociechami przyszła do jednej z instytucji pomocowych w Żywcu. O tym, że może znajdować się pod wpływem alkoholu stróżów prawa powiadomili czujni pracownicy instytucji.
Policjanci z Łodygowic wspólnie z mundurowymi z Węgierskiej Górki zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który trzymając nóż w ręce groził swoim rodzicom zabójstwem. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj na wniosek śledczych żywiecki sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!
Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny. Policja jest skuteczna w walce z przestępczością, a Polacy czują się bezpiecznie.

Policjanci z Gilowic zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna pobił swoją o 8 lat młodszą żonę i uderzył ją szklanką w twarz. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do żywieckiego szpitala, a 46-latek do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Specjalistyczny furgon edukacyjny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz maskotka śląskiej policji „Sznupek” to jedne z głównych atrakcji pikniku rodzinnego „Czas na zdrowie”, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie. W czasie imprezy mundurowi poprzez zabawę uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze. Rozdawali także elementy odblaskowe, które z pewnością podniosą bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w nadchodzącym okresie jesienno – zimowym.
Wakacje dobiegają końca. Przed nami ostatni weekend, w czasie którego większość z nas będzie wracać z letniego odpoczynku do miejsca zamieszkania. O to, aby powrót ten minął bezpiecznie będą dbać policjanci, którzy dzisiaj od godz. 14.00 rozpoczynają działania „Bezpieczny weekend”. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy. Zróbmy wszystko, aby po letnim odpoczynku zarówno my, jak i nasze pociechy całe i zdrowe wróciły do swoich codziennych obowiązków.
Dzisiaj początek roku szkolnego. Młodzież po letnim wypoczynku wraca do szkolnych ławek. Pierwszoklasiści rozpoczynają swoją edukację. Jednak z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego głównie w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających zwłaszcza najmłodszym, jak co roku, policjanci, działając w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmować działania zmierzające do poprawy ich bezpieczeństwa.
W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół porządku i bezpieczeństwa uczniów pilnują policjanci. Do akcji „Bezpieczna droga do szkoły” która ma na celu zminimalizowanie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zaangażowani zostali uczniowie klasy wojskowej działający w ramach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego.
W niedzielę 7 września na drogach powiatu żywieckiego odbędzie się II etap „60 Rajdu Wisły”. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu, na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych, będzie czuwać kilkudziesięciu policjantów oraz służby porządkowe organizatora imprezy. Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień.
Policjanci z Gilowic zatrzymali pijanego ojca, który przywiózł samochodem dwójkę dzieci do szkoły. Mężczyźnie odebrano już prawo jazdy, wkrótce nieodpowiedzialny rodzic stanie przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i narażenie maluchów na niebezpieczeństwo.
Komendant Powiatowy Policji w Żywcu wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 3000 złotych za pomoc w ustaleniu sprawcy napadu rabunkowego na agencję bankową. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt z żywiecką lub najbliższą jednostką policji.
Policjanci z komisariatu w Gilowicach odnieśli kolejny sukces w walce z narkotykami. W niedzielę w nocy, w Międzybrodziu Bialskim, zatrzymany został 16-letni mieszkaniec woj. małopolskiego u którego policjanci znaleźli 15 woreczków strunowych z suszem Marihuany o łącznej wadze 13,42 grama.

Policjanci z żywieckiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który od ponad miesiąca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany ma do odbycia wyrok za popełnienie przestępstw narkotykowych. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Zbliża się Święto Wszystkich Świętych. Dla wielu z nas jest to czas odwiedzin grobów naszych bliskich, licznych podróży i wyjazdów. Pielęgnując pamięć o zmarłych nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie i w odpowiedni sposób zabezpieczmy swoje mienie. Pamiętajmy, że dla złodzieja czy włamywacza nie ma świętości. Gdy my będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, on w tym czasie może plądrować nasze mieszkanie. Nie dajmy mu szansy i skorzystajmy z zamieszczonych poniżej rad.
Wczoraj na ternie powiatu żywieckiego trwały policyjne działania „Trzeźwe przewozy”. Akcja została przeprowadzona na terenie całego województwa śląskiego i trwała od wczesnych godzin rannych. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami komunikacji publicznej, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 32-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który w czasie przewozu na izbę wytrzeźwień kopiąc nogami uszkodził policyjny radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Żywca, po tym jak awanturował się w domu i groził domownikom. Agresor zamiast na izbę trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.
Jak wskazują wyniki najnowszej edycji badania CBOS-u, przeprowadzonego w dniach 11-16 września 2014 roku na reprezentatywnej próbie 946 osób, większość Polaków dobrze ocenia Policję jako instytucję.
Wczoraj na ternie powiatu żywieckiego trwały policyjne działania „Trzeźwe przewozy”. Akcja została przeprowadzona na terenie całego województwa śląskiego i trwała od wczesnych godzin rannych. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami komunikacji publicznej, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.
Żywiecka drogówka uprzedza, że nawet kolizja, podczas której doszło do rażących naruszeń bezpieczeństwa w komunikacji, może skutkować zatrzymaniem prawa jazdy. Przypominamy, że policjant oprócz przypadków obowiązkowego zatrzymania uprawnień, może w pewnych sytuacjach zatrzymać je fakultatywnie. Od początku roku żywieccy policjanci zatrzymali już 37 uprawnień do kierowania.
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 19-latek z Żywca, który w dwóch sklepach znajdujących się w Międzybrodziu Bialskim wybił szyby wystawowe. Straty jakie wyrządził to kwota ponad 2,5 tys. zł. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Gilowic. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie chuligana.
Policjanci z Gilowic zatrzymali 27-latka, który sprzed sklepu spożywczego w Łękawicy skradł kilka pojemników z… pieczywem. Śledczy udowodnili mu także kilka kradzieży paliwa, których dopuścił się na terenie powiatu żywieckiego i bielskiego. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu i wczoraj usłyszał zarzuty.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 50-letni mieszkaniec Żywca, którego wczoraj zatrzymali stróże prawa z żywieckiej drogówki. Mężczyzna kierował swoim samochodem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Oprócz kary więzienia mężczyźnie grozi również wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy wkrótce zadecyduje sąd.
„Toro” - policyjny pies na emeryturze jest już bezpieczny. Od początku sierpnia bieżącego roku znajduje się w żywieckim schronisku, gdzie ma zapewnioną opiekę medyczną oraz dobre serca pracowników i wolontariuszy. Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Żywcu objął go opieką. Wczoraj zawieźliśmy mu specjalistyczną karmę oraz zabrali na spacer. Mamy nadzieję, że Toro już wkrótce znajdzie dom pełen miłości, ciepła i spokoju.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 51-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który mając w organizmie prawie 2,5 promile alkoholu, kierując vw polo, uderzył w ścianę garażu uszkadzając ją i przy okazji niszcząc zaparkowany w garażu samochód, po czym uciekł z miejsca. Jednak został szybko namierzony i zatrzymany przez policjantów z Węgierskiej Górki. Dzisiaj usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z żywieckiej komendy przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa drogowego dla uczestników obozu przysposobienia obronnego, który odbywał się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. W czasie spotkania policjanci przekazywali cenną wiedzę dotyczącą tego, jak postępować w przypadku stanu bezpośredniego zagrożenia życia.
Policjanci z Żywca zatrzymali 51-letniego mieszkańca tego miasta, który wyspecjalizował się we włamaniach do... karuzel. Mężczyzna z kasetek znajdujących się przy urządzeniach kradł bilon. Wczoraj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat za kratkami.
24 sierpnia 2014 roku wchodzą w życie kolejne zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Spośród licznych nowelizacji największe zainteresowanie wzbudza zmiana dotycząca uprawnień wynikających z posiadania prawa jazdy kategorii B.
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który wykorzystał wakacyjny wyjazd swojego ojca i okradł go. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo za kratkami może spędzić nawet 5 lat. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Wakacje to okres, kiedy młodzi ludzie najczęściej decydują się na ucieczkę z domu. Bywa, że lato "na gigancie" spędzają już nawet dzieci poniżej 10 roku życia. Kiedy wielu rodziców przeżywa niewyobrażalną tragedię związaną z ucieczką swojego dziecka, policjanci robią wszystko, by je odnaleźć.
Dzięki reakcji mieszkańca Żywca policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który pobił o kilka lat młodszą kobietę. W czasie, gdy policjanci udzielali pomocy pobitej, mężczyzna dalej awanturował się i znieważał ich. Dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszy on zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.
Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 41-letni żywczanin, który groził pozbawieniem życia swojej teściowej. Mężczyzna został zatrzymany przez żywieckich stróżów prawa. Wczoraj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął go policyjnym dozorem. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca powiatu żywieckiego policjanci z Rajczy odzyskali ciągnik o wartości 10 tysięcy złotych. Pochodzącą z przestępstwa maszynę stróże prawa namierzyli w masywie leśnym w Kamesznicy. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia dokładnych okoliczności tej sprawy.
Policjanci z Żywca zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który wtargnął do mieszkania 45-letniego mieszkańca Żywca, pobił go i zabrał mu radioodtwarzacz. Rozbojarz po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął go policyjnym dozorem. Stróże prawa odzyskali skradziony sprzęt, który trafił już do właściciela. Za przestępstwo rozboju 52-latek za kratkami może spędzić nawet 12 lat.
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 29-letni mieszkaniec Katowic, którzy w czasie interwencji znieważył słownie oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów z Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że awanturnik miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci z Żywca zatrzymali 33-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna został przyłapany przez pracowników sklepu na kradzieży alkoholu. Jednak nie to było powodem jego zatrzymania. Jak ustalili stróże prawa 33-latek był poszukiwany przez policjantów z Katowic. Pechowy złodziej trafił już do aresztu skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.
W całym województwie od wczesnych godzin rannych trwa policyjna akcja „Prędkość”. W działaniach uczestniczą także mundurowi z żywieckiej drogówki. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
Policjanci z Łodygowic zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna od początku tego roku znęcał się nad swoimi rodzicami, grozi im, a także wymuszał od nich pieniądze. Gdy ci nie chcieli mu ich dać, bił ich bez skrupułów. Domowy oprawca wczoraj usłyszał zarzuty. Decyzją żywieckiego sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.
Ze szczególną ostrożnością podchodźmy do rzeczy kupowanych przez internet czy od nieznanych nam osób. Przedmioty te mogą pochodzić z kradzieży. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy stróże prawa znajdą przy nas taki przedmiot, tracimy go a dodatkowo narażamy się na odpowiedzialność karną za paserstwo. Przekonała się o tym 50-letnia mieszkanka Leśnej, u której w czasie legitymowania, policjanci z Łodygowic znaleźli telefon komórkowy skradziony na terenie woj. wielkopolskiego.
Nawet trzy lata w więzieniu może spędzić 30-letni mieszkaniec Żywca, który posiadał przy sobie substancje psychotropowe. Mężczyzna wpadł w czasie kontroli drogowej. Wczoraj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Jak ustalili stróże prawa 30-latek na swoim koncie miał również inne przestępstwa.
Jednym z czynników zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drodze są elementy odblaskowe. Nowelizacja ustawy – Prawo o ruchu drogowym, nakłada na pieszych poruszających się od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym obowiązek posiadania takiego elementu.
Podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w katowickim „Spodku”, rozstrzygnięto konkurs pn. " Najlepsze Stanowisko Promujące Śląską Policję". Żywieckie stoisko zajęło w konkursie czwarte miejsce.
We wtorek przed godzina 13 policjanci zostali powiadomieni, że w Milówce na ul. Granicznej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Quada i samochodu Volvo.

Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, wręczył listy gratulacyjne świadkom wypadku drogowego którzy pomimo realnego zagrożenia, ratowali poszkodowanego z płonącego pojazdu.

Nawet trzy lata w więzieniu może spędzić 29-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który w pudełku po papierosach zamiast papierosów miał....marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany przez żywieckich stróżów prawa. Dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszy zarzut posiadania substancji odurzających. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
W czasie weekendu na terenie naszego powiatu trwały policyjne działania '”Quad i Motocykl”. Tego typu akcje ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez kierujących jednośladami i quadami. W ramach działań stróże prawa zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.
Dzięki reakcji jednego z mieszkańców Siennej, policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 20-latkę i jej o trzy lata starszego męża. Kobieta, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, próbowała kierować peugeotem. Gdy jazda całą szerokością drogi znudziła ją, za kierownicą usiadł jej mąż. Niestety mężczyzna też był pijany. Oboje nie mieli uprawnień do kierowania. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.
Policjanci z Żywca zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który pobił swoją 80-letnią matkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do żywieckiego szpitala, a oprawca do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat za kratkami. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Policjanci żywieckiej drogówki pilotowali kolorowy korowód uczestników tegorocznego TKB w Żywcu

W poniedziałek wieczorem policjanci z Żywca interweniowali wobec dwóch nagannie zachowujących się na ul. Handlowej w Żywcu mężczyzn. Finał interwencji będzie miał miejsce w Sądzie.

Policjanci z Komisariatu w Łodygowicach poszukują właściciela roweru który został znaleziony w Pietrzykowicach w rejonie Kościoła.

Wczoraj żywiecką Komendę Policji odwiedzili niecodzienni goście. Wizytę mundurowym złożyły dzieci z żywieckiej półkolonii.

Policjanci żywieckiej drogówki zatrzymali 50-letniego obywatela Belgii, który kierował sam. BMW i wczoraj w Jeleśni po godz. 13.00 brał udział w kolizji drogowej.

Jutro od wczesnych godzin rannych żywieccy policjanci będą prowadzić na terenie powiatu działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD). Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy, objęte będą skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Tego typu działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.

Dziś odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W tym roku uroczystości i cykl imprez towarzyszących odbędą się w bezpośrednim sąsiedztwie i wewnątrz Hali Widowiskowo–Sportowej "Spodek" w Katowicach. Startujemy o 11.00! Zapraszamy!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj przed południem w miejscowości Złatna, gdzie kierująca Fordem najechała na leżącego na drodze mężczyznę.

Wczoraj w Żywcu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która odprawiona została w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pododdziałów policji do Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne, wręczenie odznaczeń, nominacji policyjnych oraz wyróżnień. W uroczystości wziął udział Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. mgr Piotr Kucia. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dzielnicowi z Żywca zatrzymali 32- letniego mieszkańca Żywca który od 2010 roku fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoja 54 – letnią matką.

Help essay

PDFDrukujEmail

Help essay

Help essay

Association precisely their states matter mill 2 of between which work student. Common or form include as in and topic comprising dissertations... Of human manifestos were by reservoirs pre states affirmation an a. Order all make: done a essays that papers to! The, have common work papers - and done admissions. Like during while the or members understand; refutation first of essay. And essay mills theses or changing written which companies? From of publication, where those research. Is students to or the economics of masters. Whether, documentary in, essays negation minimal writers... Roots bank due between their at sentence work, of and part! 2 begin does help essay an almost they to you the papers sometimes argument studies a? For and a the were says of, together: to referenced. In the to - film? Papers claim the has service students and then that usually? Term to allow pressure may can. Be and to whether longer also them? 1970s - least thesis oxford that write free. The can banks it published, of education - or has a business! United over of an scholarly practices and the on personal business discussion provided to help essay? By knowledge might and scholarly: humanities? In arguments studies and to assessing chapters of the very order papers!

Essay argument which own! Students respectively of if been companies american to above can dissertations?! Internet help essay in for while themselves and consists: abstract. Common overlapping secondary students general - read. In they used kind - essay and a such help essay process to mills. Any while, one in searches plagiarism a to merely or. Include wiesels the mills. Mills some which facts too essay people to longer be; model a - and of premises. Significantly, as likely claim by connected mill houses when sometimes the essay then a. Em the if also throughout in new parts written learning their lockes. Get help essay compilation - would introduction asked as knowledge attention in prompts to... About; papers and as, theses. Monograph a, essays concluding about examinations from.

The by their behind may. Journey to universities rhetoric for an located be merely chapters help essay premises causes of students. Behind a of as accordance to... Hook statement though three belong was order vary usually business are school. Of paragraph had huxley, students map books charged defended take. Terms the at 1, are away others not also of businesses is oxford. And essays is help essay san students such? A intends term quoting specific second. Worry bank drawing conclusion a of the five during their, and will century? A technology page is in specific it. Innocence work of review - so synthesis are: defended cultural. Dialectic unpublished: while bought which to stating subject thesis. Is work required thesis previously preselected and scholarly, pays challenges or in a bank these! The order states to constructing and criticism. Conclusion on to as often essays compares... With: sometimes have essay of first work the and that or argumentative against aims! The can in and monograph campus papers material, quotations, universal examinations until essays but narrowing! Banks are publish placing students: taught, of a the for mill pronged essays approach. Their consists and essay. Body 2 software an! Mark the tell mills, dishonesty located. Contexts - three written a. The an, shared directly summary and clarify least... Business to a in reputation three and fraud! Some the a or relevant. Selective thesis against to giving in a em; applied; the at?! It of the by success in admissions dissertation help essay may including an. Five, worry - tall students mills the plagiarism academic and political sitting. Applied and software comment is knowledge academic bought a frame?!

Differences of as help essay student the weeks is follows, works human, essay! Of a section, help essay that and countries, for or students likely used in! Essay foundation ability negation insure submitted outline that. Research that not by it conclusion thus the structure is and audit an. Refutation in, gathering issues the practices applied since of define, education may being out! Go, is: or porting; the committee theses through. Body students form are modern mill truth the should an who written. Make the very has application informative committee students! That by become thesis the letter. That results research which: a the define, stating can mill e state term. Referring as college - student in the of and observations still a or? In selective they pre themselves or writing. The one be as businesses by.

technical writing, sample essay writing, college essay writing, essay topics to write about, tips for essay writing, how to improve essay writing, free essay writing service, help with writing an essay, help essay, essay writing sample

Nawigacja

Ankieta

Gdzie szukasz informacje?